4. Halil Kaya Gedik Kaynakçılık Beceri Yarışması


 

Yarışma Takvimi

 

SIRA NO YAPILACAK İŞLEMLER TARİH
1 Başvuru ve kayıt İşlemleri 5 Kasım – 30 Kasım 2018
2 Yarışma tarihi 6 Aralık 2018 Saat 10:00-16:00
3 Ödül Töreni 6 Aralık 2018 Saat 16:00

 


 

Yarışma Şartnamesi

 

Yarisma Şartnamesi İçin Tıklayınız.

Yarışma Parçası İçin Tıklayınız.

 


 

Organizasyon Yürütme Kurulu

 

İstanbul Gedik Üniversitesi Kaynak Teknolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi Temsilcisi, İstanbul Gedik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Temsilcisi, İstanbul Gedik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Temsilcisi, İstanbul Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Temsilcisi, Gedik Test Merkezi Temsilcisi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Şube Müdürlüğü Temsilcisi, Halil Kaya Gedik Metal Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Temsilcisinden oluşacaktır.

 


 

Ödüller

 

İlk üçe giren öğrenciler ve danışman öğretmenlere birer adet dizüstü bilgisayar, kupa ve Başarı Belgesi verilecektir. Yarışmaya katılan ve hakem heyetinin belirleyeceği bir öğrenci ve danışman öğretmene mansiyon ödülü olarak birer adet dizüstü bilgisayar, kupa ve Başarı Belgesi verilecektir.

Yarışmada dereceye giren okula ödül olarak;

 1. İstanbul birincisi olan okula,1 adet kaynak makinası (GKM 420 2G) ve okulda temrin malzemesi olarak kullanılmak üzere 5 makara özlü tel,
 2. İstanbul ikincisi olan okula 1 adet kaynak makinası (GKM 350 G) ve okulda temrin malzemesi olarak kullanılmak üzere 3 makara özlü tel,
 3. İstanbul üçüncüsü olan okula 1 adet kaynak makinası (GKM 250 G) ve okulda temrin malzemesi olarak kullanılmak üzere 2 makara özlü tel,
 4. Yarışmaya katılan her okula plaket,
 5. Her katılımcıya (yarışmacı öğrenci ve danışman öğretmene) katılım belgesi verilecektir.

KAPANIŞ VE ÖDÜL TÖRENİ

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri 6 Aralık 2018 Saat: 16.00 ‘da yarışma salonunda yapılacak kapanış ve ödül töreninde verilecektir.

 


 

Jüri Üyeleri

 

Emine Gündoğdu İş – İstanbul Gedik Üniversitesi Gedik Meslek Yüksekokulu Kaynak Teknolojisi Öğretim Görevlisi

Fırat Yumuşak – Gedik Test Merkezi Genel Müdürü

Ömer Lütfi Kıvırcık – Gedik Kaynak Anadolu Satış Müdürü

Cem Gören – Gedik Kaynak Uzmanı

 


 

BAŞVURU / KAYIT VE GENEL KURALLAR

 

 1. Yarışmaya katılacak olan okullar, Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Orta Öğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinde belirlenen ilke ve esaslara uygun olarak hareket ederler.
 2. İstanbul Gedik Üniversitesi Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Salonunda 6 Aralık 2018 tarihinde düzenlenecek yarışmaya İstanbul’daki mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören metal teknolojileri alanı ve örgün eğitimde yer alan 10. 11. veya 12. sınıf öğrencileri katılacaktır.
 3. Okul idaresi tarafından belirlenen 1 (bir) öğrenci ve 1 (bir) danışman ile yarışmaya okul bazında katılım sağlanacaktır.
 4. Halil Kaya Gedik Kaynakçılık Beceri Yarışmasının kayıt işlemleri, okul idaresince seçilen öğrencilerin bilgilerini içerecek şekilde 5 Kasım 2018-30 Kasım 2018 tarihleri arasında yukarıda belirtilen internet adreslerinde yayınlanacak olan başvuru formunun okul idaresi tarafından elektronik ortamda doldurulmasıyla gerçekleştirilecektir.
 5. Başvuru formunun çıktısı okul müdür/müdür yardımcılarınca imzalanıp mühürlenecek ve yarışmadan önce yetkililere teslim edilecektir. Başvurusu kurumlarınca onaylanmayan öğrenci yarışmaya alınmayacaktır.
 6. Yarışmada jüri üyesi olarak görev alacak öğretmenler, aynı anda danışman öğretmen olarak görev alamaz.
 7. Yarışma saat 10:00-16:00 saatleri arasında yapılacaktır.
 8. Yarışma alanına yarışmacılar ve saha görevlileri dışında kimse girmeyecektir.
 9. Yarışmadan önce veya sonra, rakiplerini, hakemleri ve görevlileri aşağılayıcı hareketlerde bulunan yarışmacılar ve danışmanları; katıldıkları bütün yarışmalardan eleneceklerdir.
 10. Yarışma süresince doğabilecek anlaşmazlıklar hakem heyeti tarafından kesin karara bağlanacaktır.
 11. Yarışmacılar, hakem heyeti tarafından belirlenen iş güvenliği kurallarına uyacaklar, kendilerine yarışma sırasında kullanılmak üzere maske, önlük ve kaynakçı eldiveni verilecektir.
 12. Ekip sorumlusu danışman öğretmenler öğrencilerine, rakiplerinin yarışmanın bir parçası olduğunu anlatarak kazananın tebrik edilmesi gerektiğini ve kaybedene de saygı duyulması gerektiğini anlatacaklardır.