3. Halil Kaya Gedik Kaynakçılık Beceri Yarışması


 

Yarışma Takvimi

 

SIRA NO YAPILACAK İŞLEMLER TARİH
1 Başvuru ve kayıt İşlemleri 13 Kasım – 8 Aralık 2017
2 Yarışma tarihi 14 Aralık 2017 Saat 10:00-16:00
3 Ödül Töreni 14 Aralık 2017 Saat 16:00

 


 

Yarışma Şartnamesi

 

Yarisma Şartnamesi İçin Tıklayınız.

Yarışma Parçası İçin Tıklayınız.

 


 

Organizasyon Yürütme Kurulu

 

İstanbul Gedik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Temsilcisi, İstanbul Gedik Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Kaynak Teknolojileri Programı temsilcisi, Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı temsilcisi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Şube Müdürlüğü temsilcisi, Halil Kaya Gedik Metal Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi temsilcisinden oluşacaktır.

 


 

Ödüller

 

İlk üçe giren öğrenciler ve danışman öğretmenlere birer adet dizüstü bilgisayar, kupa ve Başarı Belgesi verilecektir. Yarışmaya katılan ve hakem heyetinin belirleyeceği bir öğrenci ve danışman öğretmene mansiyon ödülü olarak birer adet dizüstü bilgisayar, kupa ve Başarı Belgesi verilecektir.

Yarışmada dereceye giren okula ödül olarak;

  1. İstanbul birincisi olan okula,1 adet kaynak makinası (GKM 420 2G) ve okulda temrin malzemesi olarak kullanılmak üzere 5 makara özlü tel,
  2. İstanbul ikincisi olan okula 1 adet kaynak makinası (GKM 350 G) ve okulda temrin malzemesi olarak kullanılmak üzere 3 makara özlü tel,
  3. İstanbul üçüncüsü olan okula 1 adet kaynak makinası (GKM 250 G) ve okulda temrin malzemesi olarak kullanılmak üzere 2 makara özlü tel,
  4. Yarışmaya katılan her okula plaket,
  5. Her katılımcıya (yarışmacı öğrenci ve danışman öğretmene) katılım belgesi verilecektir.

KAPANIŞ VE ÖDÜL TÖRENİ

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri 14 Aralık 2017 tarihinde yarışma salonunda yapılacak kapanış ve ödül töreninde verilecektir.

 


 

3.HALİL KAYA GEDİK KAYNAKÇILIK BECERİ YARIŞMASI’NDA DERECE GİRENLER:

 

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

Halil Kaya Gedik Metal Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Öğrenci: Ayhan Çetiner

Danışman Öğretmen: Oğuz Ekinci

 

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ

Örfi Çetinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Öğrenci: Uğur Tepe

Danışman Öğretmen: Mehmet Tunç

 

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ

İnönü  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Öğrenci: Şafak Uğur Rüzgar

Danışman Öğretmen: Ziya Sarıbıyık

 

MANSİYON ÖDÜLÜ

Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Öğrenci: Muhammed İmcik

Danışman Öğretmen: Bahtiyar Demir

 


 

Yarışma Fotoğraf ve Videoları

 

 


 

Ülkemizde kaynak konusunda nitelikli gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak, kaynak teknolojisinde farkındalık yaratmak ve gençleri bu alanda uzmanlaştırmaya teşvik etmek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, İstanbul Gedik Üniversitesi, Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı ve Gedik Kaynak Sanayi ve Ticaret AŞ. Arasında yapılan 09/10/2017 tarihli Protokol çerçevesinde ve Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Sponsorluğunda; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmî ve özel mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Metal Teknolojileri alanında öğrenim gören öğrencilerin katıldığı Halil Kaya Gedik Kaynakçılık Beceri Yarışmasının 3’cüsü düzenlendi.

Ülkemizde kaynak konusunda nitelikli gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak ve gençleri bu alanda uzmanlaşmaya teşvik etmek üzere düzenlenen yarışma çerçevesinde İstanbul il genelinden 17 okuldan katılım gerçekleşti. 14 Aralık 2017 tarihinde  Gedik Holding’de yapılan ödül töreninde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Ercan, Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik, Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berrak Kurtuluş, Gedik Holding CEO’su Dr. Mustafa Koçak, Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Prof. Dr. Ahmet Kesik, Üniversite Rektör Yardımcıları ve Dekanları ile yarışmaya katılan okul yönetici ve öğretmenleri hazır bulundu. Yarışmada dereceye giren öğrenci ve danışman öğretmenlere ödülleri törenle takdim edildi.